Koala pod choinkę

Sklep

Wełniane ubranka

Przeglądnij galerię i wybierz coś dla swojego Maluszka na jesień i zimę. Możesz zamówić wełniane ubranka w różnych rozmiarach, w kilku kolorach… Jednym słowem: takie same, tylko że inne. Zapraszamy do twórczego i ciepłego zimowania!

Aby zakupić ubranka, zapraszamy do Koali lub prosimy o wysłanie zamówienia na adres koala@koala.krakow.pl. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego 0 501 249 912.

Halina Giebuta – babcia Martusi, Irenki, Zosi, Adama, Ignasia i Jasia.

Na najpiękniejszy moment dnia składa się skompletowana kolorami wełna, jesień za oknem i wygodny fotel – gdy wypełnię wszystkie codzienne obowiązki, robię na drutach skarpetki dla Malucha. To cudowna pasja i wspaniały wypoczynek. Lubię wykonywać rzeczy niepowtarzalne, dlatego wolę robić pierwszą skarpetkę niż drugą. Może wprowadzę modę na wkładanie dwóch różnych skarpet? Czasem nosi je w ten sposób jedna z moich wnuczek, Martusia.

Robótki ręczne towarzyszą mi od dziecka. Mając siedem lat, robiłam łańcuszek na ołówku. Używałam wtedy sznurka zamiast wełny. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że robótki ręczne dają mi poczucie szczęścia, spokoju, spełnienia. Służą Maluchom, są cieplutkie nie tylko za sprawą wełny, ale także dzięki sercu, którego cząstka znajduje się w każdym splocie. Jeśli wyobrażam sobie Raj, to jest to ogrom wełny i Anieli, co latają w skarpetkach.

Z wykształcenia jestem leśnikiem. Zawsze fascynowała mnie przyroda: lasy, kamienie, góry, liście, woda. Tworząc wełniane kompozycje, powracam do kolorów naturalnych i surowych. Moją ukochaną porą roku jest jesień, więc to jej kolory pojawiają się najczęściej w moich pracach: szarość mgieł, różne odcienie brązu – koloru ziemi, stonowane zielenie, zgaszone błękity. Projektując ubranka dla dzieci, wprowadzam jednak w moją jesień trochę wiosny – delikatne róże, pogodny niebieski, żywa zieleń i lila wynurzają się z mglistych jesiennych poranków.