Towarzyszenie w porodzie – doula

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami:
tel. 507 834 846
doula.kontakt@koala.krakow.pl

Oferta

Dla kogo?
Doula może towarzyszyć w porodzie zarówno samej kobiecie, jak i parze.

Gdzie?
Doula przyjeżdża we wskazane przez rodzącą miejsce. Towarzyszymy w porodach domowych, ale nie tylko. Często towarzyszymy w porodach szpitalnych. W takim przypadku jednak i tak przyjeżdżamy do Waszego domu już na początku akcji porodowej i wspieramy jej rozkręcanie się do momentu, który określa się jako właściwy by jechać do szpitala (regularna akcja skurczowa).

Na czym polega?
Doula oznacza dosłownie służącą. Wiec nasze towarzyszenie w porodzie jest właśnie tym – służeniem rodzącej w tym, czego ona potrzebuje. To ustalamy na wcześniejszych spotkaniach. Gdy rozumiemy, czego kobieta potrzebuje i oczekuje możemy wesprzeć ją w tym.
Udzielmy fizycznego wsparcia – masujemy, pomagamy znaleźć pozycje i miejsce, zapewniamy komfort, jesteśmy oparciem. Wspieramy naturalny proces porodu – dzięki znajomości fizjologii porodu – możemy działać na rzecz naturalnie wytwarzanej przez kobietę oksytocyny.
Pomagamy w kontakcie z personelem medycznym. Znając potrzeby i życzenia rodzącej możemy o nich przypominać w trakcie porodu. Stoimy na straży planu porodu tak długo jak jest on możliwy i bezpieczny do zrealizowania. W przypadku zmiany sytuacji również pomagamy zrozumieć sytuację oraz udzielamy niezbędnego wsparcia kobiecie.
Stanowimy również pomoc dla partnera – poprzez informowanie go, tłumaczenie co się dzieje i dlaczego a także – jeśli o to prosi – pomagamy być pomocnym kobiecie w trakcie porodu.

Jak przebiega?
Pierwszy kontakt z doulą jest bezpłatny. Telefoniczny, on-line lub osobisty w zależności od douli. Trwa 20-30 minut. Wtedy możesz się zorientować czy to ta osoba i ta usługa, które są Ci potrzebne. Potem konieczne jest przynajmniej jeszcze jedno spotkanie, na którym możesz poznać doulę a ona Ciebie i Twoje potrzeby. Odbywa się w formie swobodnej rozmowy. Jeśli masz już plan porodu warto go mieć ze sobą. W takim spotkaniu może uczestniczyć sama kobieta lub z osobą towarzysząca.
Doula jest do Twojej dyspozycji w Twoim terminie porodu. Jesteście w kontakcie telefonicznym. Gdy nadchodzi czas porodu doula jedzie we wskazane przez Ciebie miejsce i jest z Tobą do dwóch godzin po porodzie. Po nim pozostaje z Tobą w kontakcie.

 

Cena

Cena towarzyszenia przy porodzie: 2900 zł

Cena zawiera:

  • 1 spotkanie z doulą przed porodem (stacjonarnie, telefoniczne lub online)
  • towarzyszenie podczas porodu
  • 2 spotkanie z doulą po porodzie

Umów spotkanie: doula.kontakt@koala.krakow.pl